VIN: 3FTTW8J34TRA13289
Stock #: DT26522
Model Code: W8J
  • Body Style 4D Crew Cab
  • Exterior Color Oxford White
  • Interior Color Navy Pier/Aspen Gray
  • Fuel Economy
    City/Highway 40/34 MPG
  • Engine 2.5L Hybrid Engine
  • Transmission CVT
  • Fuel Type Hybrid
Highlighted Features
Dealer Comments
Includes Warranty Forever. All prices and payments do not include tax, tag, and title.
40/34 City/Highway MPG Oxford White 2026 Ford Maverick XLT AWD CVT 2.5L I-4 Hybrid
All Features
  • Cargo Box Tie Down Hooks
  • Daytime Running Lamps
  • Door Handles - Black
  • Easy Fuel Capless Filler
  • Enclosed Bed Storage
  • Flexbed Storage System
  • Headlamps -Wiper Activated
  • Headlamps-Led Auto Hi-Beam
  • Headlamps-Led Auto On/Off
  • Led Reflector Headlamps
  • Power Mirrors
  • Power Tailgate Lock
  • Trailer Tow Hitch
  • Wipers- Intermittent
  • 13.2" Center Display
  • 4-Wheel Antilock Brake Sys
  • 5G Modem
  • Battery Saver Feature
  • Electric Parking Brake
  • Electronic Pwr Asst Steer
  • Ford App
  • Intell Access W/Push Start
  • Pre-Collision Assist W/Aeb
  • Rear View Camera
  • Remote Keyless Entry
  • Selectable Drive Modes
  • Sync4
  • 1-Touch Down Driver Window
  • 2Nd Row Bench Flip-Up W/ Under-Seat Storage
  • 8" Cluster Display
  • Cruise Control
  • Dual Usb
  • Manual A/C, Single Zone
  • Particulate Air Filter
  • Power Locks And Windows
  • Powerpoints - 12V
  • Rotary Gear Shift Dial
  • Unique Cloth Bucket Seats
  • Vinyl Soft Console Lid
  • Airbags - Safety Canopy
  • Belt-Minder Chime
  • Latch Child Safety System
  • Perimeter Alarm
  • Securilock Anti-Theft Sys
  • Tire Pressure Monit Sys
XLT (301A)
    Ford Connectivity Package (1-year included)
      4K Tow Package
        Ford Co-Pilot360®
          Ford Co-Pilot360® Technology
            • Front and Rear Floor Liners Without Carpet Mats
            • Equipment Group 301A
            • 4K Tow Package
            • Trailer Brake Controller
            • Upgraded Cooling Fan
            • Trailer Hitch (class III) 2" Receiver
            • Wheels: 17" Carbonized Gray Painted Aluminum